  • CRA06S08310K0JTA
CRA06S08310K0JTA
advertisement
Manufacturer No:
CRA06S08310K0JTA
HK JDW NO:
873-CRA06S08310K0JTA
Package:
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
CRA06S08310K0JTA
Description:
Quantity:
In Stock : 2
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CRA06S08310K0JTA
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.059W 3.20mmx1.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    Convex
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Voltage - Rated
    50V
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Depth
    1.5mm
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Lead Pitch
    800μm
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Power Dissipation
    63mW
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm