  • CRA12E08356R0JTR
CRA12E08356R0JTR
advertisement
Manufacturer No:
CRA12E08356R0JTR
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CRA12E08356R0JTR
Package:
2012, Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
CRA12E08356R0JTR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRA12E08356R0JTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRA12
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.120W 5.08mmx3.05mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    56Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    50V
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    5131
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Case Code (Imperial)
  • Lead Pitch
    1.27mm
  • Number of Elements
    1
  • Size Code
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    125mW
  • Element Power Dissipation
    0.125W
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm