  • CRCW02011K62FKEI
CRCW02011K62FKEI
advertisement
Manufacturer No:
CRCW02011K62FKEI
HK JDW NO:
873-CRCW02011K62FKEI
Datasheet:
CRCW02011K62FKEI
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW Series, Thick Film, 1.62kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW02011K62FKEI
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.62kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Voltage - Rated
    30V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 30V
  • Power Rating
    50mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 10 Inch
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Height Seated (Max)
    0.011 0.28mm