  • CRCW02012M74FNED
CRCW02012M74FNED
advertisement
Manufacturer No:
CRCW02012M74FNED
HK JDW NO:
873-CRCW02012M74FNED
Datasheet:
CRCW02012M74FNED
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW Series, Thick Film, 2.74MOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW02012M74FNED
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2.74MOhm
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Voltage - Rated
    30V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 30V
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Height Seated (Max)
    0.011 0.28mm