  • CRCW0402215RFKEDC
CRCW0402215RFKEDC
advertisement
Manufacturer No:
CRCW0402215RFKEDC
HK JDW NO:
873-CRCW0402215RFKEDC
Datasheet:
CRCW0402215RFKEDC
Description:
CRCW-C Series, Thick Film, 215Ohms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW0402215RFKEDC
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW-C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    215Ohms
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm