  • CRCW040233R0FKEDHP
CRCW040233R0FKEDHP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW040233R0FKEDHP
HK JDW NO:
873-CRCW040233R0FKEDHP
Description:
FIXED RESISTOR CRCW-HP Series, Thick Film, 33Ohm, 0.2W 1/5W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3
Step5Bar-code shipping tag
CRCW040233R0FKEDHP
    Select All
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    33Ohm
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE, RATED AC VOLTAGE (V): 50
  • Power Rating
    200mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Depth
    500μm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Height
    300μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW-HP
  • Published
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%