  • CRCW060313R0JNEB
CRCW060313R0JNEB
advertisement
Manufacturer No:
CRCW060313R0JNEB
HK JDW NO:
873-CRCW060313R0JNEB
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CRCW060313R0JNEB
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW Series, Thick Film, 13Ohm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW060313R0JNEB
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    13Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 75
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm