  • CRCW060344K2FKECHP
CRCW060344K2FKECHP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW060344K2FKECHP
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CRCW060344K2FKECHP
Package:
0603
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 44.2kOhm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRCW060344K2FKECHP
  • Package / Case
    0603
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    44.2kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 75V
  • HTS Code
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 13 Inch
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    75V
  • Rated Temperature
    70°C