  • CRCW0805174RFKEAHP
CRCW0805174RFKEAHP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW0805174RFKEAHP
HK JDW NO:
873-CRCW0805174RFKEAHP
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW-HP Series, Thick Film, 174Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 10897
Step5Bar-code shipping tag
CRCW0805174RFKEAHP
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW-HP
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    174Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE, RATED AC VOLTAGE (V): 150
  • Power Rating
    500mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    150V
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm