  • CRCW0805910RJNEAC
CRCW0805910RJNEAC
advertisement
Manufacturer No:
CRCW0805910RJNEAC
HK JDW NO:
873-CRCW0805910RJNEAC
Datasheet:
CRCW0805910RJNEAC
Description:
CRCW-C Series, Thick Film, 910Ohms, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 5413
Step5Bar-code shipping tag
CRCW0805910RJNEAC
  • Resistance
    910Ohms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW-C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C