  • CRCW1206140KFKEBC
CRCW1206140KFKEBC
advertisement
Manufacturer No:
CRCW1206140KFKEBC
HK JDW NO:
873-CRCW1206140KFKEBC
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CRCW1206140KFKEBC
Description:
CRCW-C Series, Thick Film, 140kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW1206140KFKEBC
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW-C
  • Size / Dimension
    0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    140kOhms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm