  • CRCW1206143KDKEAP
CRCW1206143KDKEAP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW1206143KDKEAP
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CRCW1206143KDKEAP
Package:
Datasheet:
CRCW1206143KDKEAP
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 143kOhm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
CRCW1206143KDKEAP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    143kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    SEMI-PRECISION,RATED AC VOL(V):200
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    200V
  • Size Code
    1206
  • Rated Temperature
    70°C