  • CRCW120626R1FKEC
CRCW120626R1FKEC
advertisement
Manufacturer No:
CRCW120626R1FKEC
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CRCW120626R1FKEC
Package:
1206
Step5Bar-code shipping tag
CRCW120626R1FKEC
  • Package / Case
    1206
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    26.1Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    200V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    3.2mm