  • CRCW1206680RJNEB
CRCW1206680RJNEB
advertisement
Manufacturer No:
CRCW1206680RJNEB
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CRCW1206680RJNEB
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CRCW1206680RJNEB
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW Series, Thick Film, 680Ohm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRCW1206680RJNEB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRCW
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    680Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm