  • CRCW12066M81FKEAC
CRCW12066M81FKEAC
advertisement
Manufacturer No:
CRCW12066M81FKEAC
HK JDW NO:
873-CRCW12066M81FKEAC
Datasheet:
CRCW12066M81FKEAC
Description:
CRCW-C Series, Thick Film, 6.81MOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW12066M81FKEAC
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW-C
  • Size / Dimension
    0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    6.81MOhms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm