  • CRCW1206750RFHEAP
CRCW1206750RFHEAP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW1206750RFHEAP
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CRCW1206750RFHEAP
Package:
1206
Datasheet:
CRCW1206750RFHEAP
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 750Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
CRCW1206750RFHEAP
  • Package / Case
    1206
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    750Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Additional Feature
    SEMI-PRECISION,RATED AC VOL(V):200
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    200V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    3.2mm