  • CRCW12068K35FKTA
CRCW12068K35FKTA
advertisement
Manufacturer No:
CRCW12068K35FKTA
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CRCW12068K35FKTA
Package:
1206
Datasheet:
CRCW12068K35FKTA
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 8.35kOhm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRCW12068K35FKTA
  • Package / Case
    1206
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    8.35kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    200V
  • Rated Temperature
    70°C