  • CRCW12101K43FKEA
CRCW12101K43FKEA
advertisement
Manufacturer No:
CRCW12101K43FKEA
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CRCW12101K43FKEA
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
CRCW12101K43FKEA
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW Series, Thick Film, 1.43kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW12101K43FKEA
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRCW
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.43kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    330mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1210
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm