  • CRCW1218464KFKEK
CRCW1218464KFKEK
advertisement
Manufacturer No:
CRCW1218464KFKEK
HK JDW NO:
873-CRCW1218464KFKEK
Package:
1218 (3246 Metric)
Datasheet:
CRCW1218464KFKEK
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW Series, Thick Film, 464kOhm, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW1218464KFKEK
  • Package / Case
    1218 (3246 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    CRCW
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    464kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm