  • CRCW2010215RFKEFHP
CRCW2010215RFKEFHP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW2010215RFKEFHP
HK JDW NO:
873-CRCW2010215RFKEFHP
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW-HP Series, Thick Film, 215Ohm, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW2010215RFKEFHP
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW-HP
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    215Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Thick Film
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE, RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    400V
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm