  • CRCW20105M76FKEF
CRCW20105M76FKEF
advertisement
Manufacturer No:
CRCW20105M76FKEF
HK JDW NO:
873-CRCW20105M76FKEF
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
CRCW20105M76FKEF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW Series, Thick Film, 5.76MOhm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW20105M76FKEF
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    5.76MOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Voltage - Rated
    400V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2010
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Height
    700μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm