  • CRCW251213K0JNTG
CRCW251213K0JNTG
advertisement
Manufacturer No:
CRCW251213K0JNTG
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CRCW251213K0JNTG
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
CRCW251213K0JNTG
Description:
CRCW Series, Thick Film, 13kOhms, 1W, ±5%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRCW251213K0JNTG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Weight
    40.511469mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRCW
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    13kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    6.2992mm
  • Width
    3.1496mm