  • CRCW25123R90FNTG
CRCW25123R90FNTG
advertisement
Manufacturer No:
CRCW25123R90FNTG
HK JDW NO:
873-CRCW25123R90FNTG
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
CRCW25123R90FNTG
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW Series, Thick Film, 3.9Ohm, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW25123R90FNTG
    2512 (6432 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    3.9Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 7 INCH
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2512
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm