  • CRF253-45T22R
CRF253-45T22R
advertisement
Manufacturer No:
CRF253-45T22R
Manufacturer:
Vitrohm
HK JDW NO:
4800-CRF253-45T22R
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 22Ohm, Wire resistor, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CRF253-45T22R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    120 ppm/°C
  • Resistance
    22Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    350°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wire resistor, Wirewound
  • Additional Feature
    FLAME PROOF
  • HTS Code
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    2.5W
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Rated Temperature
    70°C
  • Diameter
    4.5mm
  • Length
    14.5mm