  • CRG0201F17K8
CRG0201F17K8
advertisement
Manufacturer No:
CRG0201F17K8
HK JDW NO:
792-CRG0201F17K8
Datasheet:
CRG0201F17K8
Description:
FIXED RESISTOR CRG, Neohm Series, Thick Film, 17.8kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRG0201F17K8
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    17.8kOhm
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm