  • CRG0603F51K
CRG0603F51K
advertisement
Manufacturer No:
CRG0603F51K
HK JDW NO:
792-CRG0603F51K
Datasheet:
CRG0603F51K
Description:
FIXED RESISTOR CRG, Neohm Series, Thick Film, 51kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRG0603F51K
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    51kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm