  • CRGH0603F23K2
CRGH0603F23K2
advertisement
Manufacturer No:
CRGH0603F23K2
HK JDW NO:
792-CRGH0603F23K2
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CRGH0603F23K2
Description:
CRGH, Neohm Series, Thick Film, 23.2kOhms, 0.2W 1/5W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRGH0603F23K2
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    23.2kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    200mW
  • Max Power Dissipation
    200mW
    1
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.6mm