  • CRGH1206F1K37
CRGH1206F1K37
advertisement
Manufacturer No:
CRGH1206F1K37
HK JDW NO:
792-CRGH1206F1K37
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CRGH1206F1K37
Description:
CRGH, Neohm Series, Thick Film, 1.37kOhms, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRGH1206F1K37
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.37kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Height
    550μm
  • Length
    3.0988mm
  • Width
    1.5494mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Series
    CRGH, Neohm
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.061W 3.10mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±1%