  • CRGH1206J82R
CRGH1206J82R
advertisement
Manufacturer No:
CRGH1206J82R
HK JDW NO:
792-CRGH1206J82R
Datasheet:
CRGH1206J82R
Description:
FIXED RESISTOR CRGH, Neohm Series, Thick Film, 82Ohm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 66
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CRGH1206J82R
  • Resistance
    82Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Depth
    1.55mm
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
    1
  • Height
    550μm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.061W 3.10mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±5%
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C