  • CRGS1206J39R
CRGS1206J39R
advertisement
Manufacturer No:
CRGS1206J39R
HK JDW NO:
792-CRGS1206J39R
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CRGS1206J39R
Description:
CRGS, Neohm Series, Thick Film, 39Ohms, 0.6W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRGS1206J39R
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRGS, Neohm
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.061W 3.10mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    39Ohms
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    600mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm