  • CRM1206-FX-R050ELF
CRM1206-FX-R050ELF
advertisement
Manufacturer No:
CRM1206-FX-R050ELF
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-CRM1206-FX-R050ELF
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
CRM1206 Series, Thick Film, 50mOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 14799
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRM1206-FX-R050ELF
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRM1206
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    50mOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm