  • CRM2512-FX-2200ELF
CRM2512-FX-2200ELF
advertisement
Manufacturer No:
CRM2512-FX-2200ELF
HK JDW NO:
103-CRM2512-FX-2200ELF
Package:
2512 (6432 Metric)
Description:
CRM2512 Series, Thick Film, 220Ohms, 2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 798
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CRM2512-FX-2200ELF
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRM2512
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    220Ohms
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    2W
  • Power Rating
    2W
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Base Part Number
    CRM2512
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • Length
    6.2992mm
  • Width
    3.0988mm