  • CRT0805-BW-9532ELF
CRT0805-BW-9532ELF
advertisement
Manufacturer No:
CRT0805-BW-9532ELF
HK JDW NO:
103-CRT0805-BW-9532ELF
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
FIXED RESISTOR CRT Series, Thin Film, 95.3kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRT0805-BW-9532ELF
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    95.3kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
    CRT0805
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm