  • CRT0805-DZ-2002ELF
CRT0805-DZ-2002ELF
advertisement
Manufacturer No:
CRT0805-DZ-2002ELF
HK JDW NO:
103-CRT0805-DZ-2002ELF
Description:
RES SMD 20K OHM 0.5% 1/8W 0805
Step5Bar-code shipping tag
CRT0805-DZ-2002ELF
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    100mW
    CRT0805
  • Working Voltage
    150V
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm