  • CRT24-8RD-100
CRT24-8RD-100
advertisement
Manufacturer No:
CRT24-8RD-100
HK JDW NO:
197-CRT24-8RD-100
Datasheet:
CRT24-8RD-100
Step5Bar-code shipping tag
CRT24-8RD-100
  • Operating Temperature
    -90°C~200°C
  • Published
    2002
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -90°C
  • Color
    Red
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    40kV
  • Wire/Cable Gauge
    24 AWG
  • Jacket Color
    Red
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.201 (5.11mm)
  • Insulation Diameter
    5.1054 mm