  • CS0402KRX7R9BB102
CS0402KRX7R9BB102
advertisement
Manufacturer No:
CS0402KRX7R9BB102
HK JDW NO:
898-CS0402KRX7R9BB102
Datasheet:
CS0402KRX7R9BB102
Description:
CS 1000pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 8279
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CS0402KRX7R9BB102
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1000pF
  • Thickness (Max)
    0.026 0.65mm