  • CS0402KRX7R9BB681
CS0402KRX7R9BB681
advertisement
Manufacturer No:
CS0402KRX7R9BB681
HK JDW NO:
898-CS0402KRX7R9BB681
Datasheet:
CS0402KRX7R9BB681
Description:
CS 680pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CS0402KRX7R9BB681
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    680pF
  • Thickness (Max)
    0.026 0.65mm