  • CS1206KKX7RBBB103
CS1206KKX7RBBB103
advertisement
Manufacturer No:
CS1206KKX7RBBB103
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CS1206KKX7RBBB103
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CS1206KKX7RBBB103
Description:
CS 10000pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 4194
Step5Bar-code shipping tag
CS1206KKX7RBBB103
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    10000pF
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%