CS53L30-CWZR
CS53L30-CWZR
143-CS53L30-CWZR
30-UFBGA, WLCSP
Tape & Reel (TR) Active 24 b b 16k k Special Purpose ADCs/DACs I2S 1.71V~1.89V V 30-UFBGA, WLCSP Surface Mount
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
CS53L30-CWZR Overview
30-UFBGA, WLCSP is available as a package.There is a Tape & Reel (TR) package available for this data acquisition unit.The working temperature should be set to -10°C~70°C to maintain normal operation.The outstanding ADC, Audio is what you paid.To save more space, mount this part through Surface Mount.For this unit, if your meter does not read 1.71V~1.89V for the supply voltage, you will need to redo the circuit.In total, there were 30 terminations.High performance is available here with 4 functions.Try searching "CS53L30" if you fancy parts with similar specs.ADCs/DACs is a device that can capture data in 24-bADCs/DACs resolution.The unit comprised 30 pins.For many instances of use, Surface Mount made the technique more feasible.As with any high-quality Analog to Digital Converters, this unit is extremely reliable.The 4 analog inputs ensured fast and accurate data acquisition with this part.
CS53L30-CWZR Features
Surface Mount acquisition unit
24-Bit acquisition unit
4 analog inputs.
CS53L30-CWZR Applications
There are a lot of Cirrus Logic Inc. CS53L30-CWZR ADCs/DACs applications.
- Digital Offset & Gain Adjustment
- Communication Systems
- Gain and offset adjustment
- Closed-loop process control
- Synthesizers and Keyboards
- Calibration
- Precision setpoint control
- Transducer
- Digital Calibration
- Displaying
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
CS53L30-CWZR
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
Cirrus Logic Inc.143-CS5343-CZZ10-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Cirrus Logic Inc.143-CS4344-CZZ10-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Cirrus Logic Inc.143-CS5368-CQZ48-LQFP2-3 DaysAdd Compare
Cirrus Logic Inc.143-CS4385-CQZ48-LQFP2-3 DaysAdd Compare
Cirrus Logic Inc.143-CS5361-KZZR24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Cirrus Logic Inc.143-CS5343-CZZR10-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Cirrus Logic Inc.143-CS4392-KZZR20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Cirrus Logic Inc.143-CS5340-CZZR16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Cirrus Logic Inc.143-CS4398-CZZR28-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Cirrus Logic Inc.143-CS4344-CZZR10-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare