  • CS95ZU2GA332MAGKA
CS95ZU2GA332MAGKA
advertisement
Manufacturer No:
CS95ZU2GA332MAGKA
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CS95ZU2GA332MAGKA
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
CS95ZU2GA332MAGKA
Description:
CS 3300pF 300V Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.472Dia 12.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 11660
Step5Bar-code shipping tag
CS95ZU2GA332MAGKA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CS
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.472Dia 12.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Applications
    Safety, Automotive
  • Voltage - Rated
    300V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 300-440, SAFETY CLASS: X1/Y2, STANDARD: IEC60384-14
  • Capacitance
    3300pF
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Multilayer
    No
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.630 16.00mm
  • Length
    12mm
  • Width
    7mm