  • CSC04A015K10GPA
CSC04A015K10GPA
advertisement
Manufacturer No:
CSC04A015K10GPA
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CSC04A015K10GPA
Package:
4-SIP
Datasheet:
CSC04A015K10GPA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CSC04A015K10GPA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    35 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    4-SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CSC
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.390Lx0.098W 9.91mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    5.1kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    200mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Construction
    Conformal Coating
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Number of Elements
    3
  • Number of Resistors
    3
  • Circuit Type
    Bussed
  • Element Power Dissipation
    0.2W
  • Resistor-Ratio-Drift
    ±50ppm/°C
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm
  • Thickness
    2.49mm