  • CSC06A0150R0JPA
CSC06A0150R0JPA
advertisement
Manufacturer No:
CSC06A0150R0JPA
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CSC06A0150R0JPA
Package:
Conformal
Datasheet:
CSC06A0150R0JPA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CSC06A0150R0JPA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Number of Pins
    6
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    250 ppm/°C
  • Resistance
    50Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    750mW
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Length
    14.99mm