  • CSC08B01120RGPA
CSC08B01120RGPA
advertisement
Manufacturer No:
CSC08B01120RGPA
HK JDW NO:
873-CSC08B01120RGPA
Package:
8-SIP
Datasheet:
CSC08B01120RGPA
Step5Bar-code shipping tag
CSC08B01120RGPA
  • Factory Lead Time
    35 Weeks
  • Package / Case
    8-SIP
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.790Lx0.098W 20.07mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    8
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    120Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Voltage - Rated DC
    100V
    1
  • Construction
    Conformal Coating
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1.3W
  • Lead Length
    3.3mm
  • Number of Elements
    7
  • Lead Spacing
    2.54mm
  • Number of Resistors
    7
  • Power Per Element
    250mW
  • Element Power Dissipation
    0.25W
  • Resistor-Ratio-Drift
    ±50ppm/°C
  • Height
    7.493mm
  • Height Seated (Max)
    0.295 7.50mm
  • Thickness
    2.49mm