  • CSC10A-01-102G
CSC10A-01-102G
advertisement
Manufacturer No:
CSC10A-01-102G
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CSC10A-01-102G
Package:
Conformal
Datasheet:
CSC10A-01-102G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CSC10A-01-102G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Series
    CSC
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    10
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    1.25W
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    Bulk
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.2W
  • Lead Length
    3.3mm