  • CSK6-YKW-DC24
CSK6-YKW-DC24
advertisement
Manufacturer No:
CSK6-YKW-DC24
HK JDW NO:
607-CSK6-YKW-DC24
Package:
Datasheet:
Description:
COUNTER 6 CHAR 24V PANEL MOUNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CSK6-YKW-DC24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~45°C
  • Series
    CSK
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Totalizer
  • Voltage - Supply
    24VDC
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 49.00mm x 28.00mm
  • Operating Mode
    Up
  • Input Type
    Voltage
  • Reset
    Front Panel
  • Display Type
    Decade Wheel
  • Number of Characters Per Row
    6
  • Count Rate
    20Hz
  • Display Characters - Height
    0.157 4.00mm