  • CSTCC3M68G53Z-R0
CSTCC3M68G53Z-R0
advertisement
Manufacturer No:
CSTCC3M68G53Z-R0
HK JDW NO:
535-CSTCC3M68G53Z-R0
Datasheet:
CSTCC3M68G53Z-R0
Step5Bar-code shipping tag
CSTCC3M68G53Z-R0
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.118W 7.20mmx3.00mm
  • Tolerance
    0.5%
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • Frequency
    3.68MHz
  • Physical Dimension
    L7.2XB3.0XH1.8 (mm)/L0.283XB0.118XH0.071 (inch)
  • Operating Frequency
    3.68MHz
  • Load Capacitance
    15pF
  • Frequency Tolerance
    0.5%
  • Crystal/Resonator Type
    CERAMIC RESONATOR
  • Height
    0.061 1.55mm