  • CSTCR7M28G55B-R0
CSTCR7M28G55B-R0
advertisement
Manufacturer No:
CSTCR7M28G55B-R0
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-CSTCR7M28G55B-R0
Package:
3-SMD, Non-Standard
Datasheet:
CSTCR7M28G55B-R0
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CSTCR7M28G55B-R0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    3-SMD, Non-Standard
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CERALOCK® CSTCR
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    0.5%
  • Feature
    Built in Capacitor
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Ceramic
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • Capacitance
    33pF
  • Frequency
    7.28MHz