  • CSX-750FCC16384000T
CSX-750FCC16384000T
advertisement
Manufacturer No:
CSX-750FCC16384000T
HK JDW NO:
185-CSX-750FCC16384000T
Package:
4-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
CSX-750FCC16384000T
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    CSX-750F
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    5V
  • Supply Voltage
    5V
  • Frequency
    16.384MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Output
    CMOS, TTL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    25mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.6mm
  • Operating Frequency
    16.384MHz
  • Rise Time-Max
    8ns
  • Fall Time-Max
    8ns
  • Symmetry-Max
    60/40%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10mA
  • Height Seated (Max)
    0.063 1.60mm