  • CT94EW205
CT94EW205
advertisement
Manufacturer No:
CT94EW205
Manufacturer:
Nidec Copal Electronics
HK JDW NO:
184-CT94EW205
Package:
Datasheet:
CT94EW205
Description:
Quantity:
In Stock : 15112
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CT94EW205
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Weight
    920mg
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CT94
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    Square - 0.378Lx0.189W x 0.378 H 9.60mmx4.80mmx9.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2MOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Color
    Blue
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Termination Style
    PC Pins
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Number of Turns
    18
  • Height
    9.6012mm
  • Length
    9.6012mm
  • Width
    4.8006mm