  • CT94EY104
CT94EY104
advertisement
Manufacturer No:
CT94EY104
Manufacturer:
Nidec Copal Electronics
HK JDW NO:
184-CT94EY104
Package:
Datasheet:
CT94EY104
Description:
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN TOP
Step5Bar-code shipping tag
CT94EY104
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to CT94EY104.
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    Square - 0.378Lx0.189W x 0.378 H 9.60mmx4.80mmx9.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100kOhms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W